Рилски спортист победи убедително Черно море Тича като гост със 107:60 в

...

Рилски спортист разгроми Черно море Тича във Варна

Рилски състезател победи безапелационно Черно море Тича като гост със 107:60 в дуел от Националната баскетболна лига за мъже. Гостите надиграха безапелационно  " моряците ", които по този начин и не съумяха да окажат действителна опозиция.

В началото на срещата във Варна домакините поведоха с 4:0, само че гостите изравниха при 4:4. Последваха пет изравнявания на резултата, последното при 13:13, след които отборът от Самоков с панер на Джоузеф Лоусън и тройка на Крис Минков поведе с 4 точки при 18:14. Гостите взеха първия интервал с 19:14. За съвсем две минути игра през втората част играчите на Черно море Тича съумяха да стопят пасива си до точки при 18:19. Рилски състезател обаче незабавно вкара 7 следващи точки и дръпна с 8 точки при 26:18. След съвсем четири минути игра домакините се приближиха на 3 точки от гостите при 23:26, само че последваха неточности на играчите на Черно море Тича, от които отборът на Рилски състезател се възползва и поведе 4 минути и 41 секунди преди почивката с 11 точки - 34:23. Три минути и 41 секунди преди края на втория интервал с панер на Майкълин Скот гостите поведоха с 14 точки - 38:24, а на полувремето резултатът бе 42:27 за Рилски състезател.

След почивката за по-малко от минута игра Рилски състезател съумя да вкара два следващи коша и да поведе с 19 точки при 46:27, а малко по-късно с панер на Алекс Симеонов с 21 точки - 51:30. Играта на домакините не вървеше, а стрелбата им не бе на нужното равнище и гостите продължиха да усилват преднината си, която доближи 25 точки при 57:32 към 5 минути и 40 секунди преди края на третата част. Две минути и 50 секунди преди края на третия интервал задатъкът на Рилски състезател стана 29 точки - 63:34.

Преди последната част гостите имаха стабилен задатък от 35 точки - 71:36. През последната част играчите на Рилски състезател поддържаха преднина от над 40 точки и справедливо завоюваха успеха.

Най-резултатен за състава от Самоков бе Алекс Симеонов, който осъществя 20 точки, а Христо Бъчков остана с 19. За домакините Къртис Джоунс също означи 20 точки, а Аверил Ъгба приключи срещата с 12.

Това бе 21 триумф за Рилски състезател, който има и 5 загуби. Черно море Тича остава с 11 победи и 15 провали.
 Рилски състезател се изравни с Черноморец на върха в НБЛ след триумф над Спартак (Плевен)

Самоковци се постановиха с 88:80